Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Přiznání Pentagonu: Mezinárodní koalice v Sýrii omylem bombardovala spojence

Sýrie
Sýrie
Foto: Pixabay

Damašek – Pentagon dnes oznámil, že letadla mezinárodní koalice, vedené Spojenými státy omylem bombardovala skupiny, se kterými v Sýrii spolupracuje. O život přišlo 18 členů kurdsko-arabských milic.

Pentagon uvedl, že od svých spolubojovníků dostal mylné souřadnice. Cílem útoku měli být radikálové z organizace Islámský stát (IS). „Zasaženy byly omylem pozice Syrských demokratických sil (SDF)," uvedlo v prohlášení americké velení.

K útoku došlo v úterý jižně od města Tabka, které stejně jako nedalekou Rakku ovládá IS. Vedení SDF oznámilo, že spolupracuje s mezinárodní koalicí na vyšetření incidentu, aby se už podobné omyly nemohly opakovat.

Americká armáda neoznámila, která letadla útok provedla. Spojené státy velí mezinárodní koalici, v níž je několik zemí.

V okolí města Rakka na severu Sýrie vedou nyní mezinárodní koalice a SDF rozsáhlou ofenzivu, s níž začaly loni v listopadu. Boje ale postupují pomalu, neboť radikálové z IS okolí své poslední bašty v Sýrii urputně brání.

Témata:  Sýrie Pentagon USA

Související

Aktuálně se děje

26. prosince 2025 10:43

Velké problémy na Hlavním nádraží v Praze. Technici řeší poruchu

Železniční dopravu v Praze ochromily během druhého svátku vánočního velké problémy. Na Hlavním nádraží došlo k poruše, která omezila provoz ve všech směrech. Na odstranění závady se pracuje. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy