Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Podezřelý z útoku v Petrohradu prý nevěděl, že pomáhal teroristickému činu

Ruská policie, ilustrační fotografie
Ruská policie, ilustrační fotografie
Foto: interpol.int

Moskva - Abror Azimov, kterého ruská policie zatkla v pondělí, byl obviněn z podílu na bombovém útoku v petrohradském metru. Muž vše popírá a tvrdí, že o ničem nevěděl.

Útok v petrohradském metru se odehrál 3. dubna. Při explozi v jednom z vagónů zemřelo 15 lidí, včetně předpokládaného sebevražedného atentátníka. Tím je dvaadvacetiletý Akbaržon Džalilov, původem ze středoasijského Kyrgyzstánu, ale s ruským občanstvím.

Azimov dnes u soudu přímou účast na atentátu odmítl. Podle svých slov nevěděl, že napomáhá teroristickému činu, cituje jeho slova agentura Reuters.

Podle policie Azimov pomáhal s přípravou sebevražedného útočníka. „Útoku jsem se zúčastnil nepřímo. Nevěděl jsem, že napomáhám této akci," řekl obviněný. Jeho obhájce přitom ještě před začátkem soudu uvedl, že se muž přiznal v plném rozsahu jeho obvinění.

Už v pondělí ruská kontrarozvědka FSB uvedla, že devátému zatčenému je 27 let a pochází ze Střední Asie. Při zadržení měl Azimov u sebe zbraň. Policie muže obvinila ze spáchání teroristického útoku a nezákonného prodeje výbušnin.

Témata:  Rusko Petrohrad Rusko policie Rusko

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.