Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Petrohradské nemocnici zemřela žena zraněná při útoku v metru, počet obětí tak vzrostl na šestnáct

výbuch v petrohradském metu (3.4.2017)
výbuch v petrohradském metu (3.4.2017)
Foto: Reprofoto

Petrohrad - Počet mrtvých z atentátu v petrohradském metru stoupl na 16. V nemocnici podlehla vážným zraněním sedmapadesátiletá žena.

"Dnes v 6:05 (v 5:05 SELČ) zemřela zraněná, která byla v kritickém stavu," uvedla zástupkyně petrohradského gubernátora Anna Mitjaninová podle agentury Interfax.

Útok v petrohradském metru se odehrál 3. dubna. Při explozi v jednom z vagónů zemřelo 15 lidí, včetně předpokládaného sebevražedného atentátníka. Tím je dvaadvacetiletý Akbaržon Džalilov, původem ze středoasijského Kyrgyzstánu, ale s ruským občanstvím.

Ruská kontrarozvědka FSB zadržela Akrama Azimova, bratra Abrora Azimova obviněného z podílu na bombovém útoku v petrohradském metru. Podezírá ho ze spoluviny. Podle agentury TASS byl Akram dnes zadržen v Moskvě. Agentura Interfax s odkazem na vlastní zdroj však napsala, že FSB Azimova do Moskvy deportovala z města Oš na jihu Kyrgyzstánu.

Mluvčí policie Svetla Petrenkovová uvedla, že muž měl u sebe při zadržení granát. Podle policie zajišťoval finanční prostředky pro přípravu teroristického útoku v Petrohradu. Na starosti prý měl i udržování komunikačního spojení s mezinárodními teroristickými organizacemi.

Témata:  teroristický útok v petrohradském metru Rusko Petrohrad Rusko

Související

Aktuálně se děje

25. prosince 2025 12:49

25. prosince 2025 11:33

Záhada strašidelného zámku vytočila diváky. Na štědrovečerní pohádku se snáší ostrá vlna kritiky

Letošní štědrovečerní pohádka České televize s názvem Záhada strašidelného zámku se potýká s ostrou vlnou kritiky. Ačkoliv u recenzentů snímek získal průměrná hodnocení a v recenzi na serveru Globe24.cz si odnesl 50procentní hodnocení, lidé na sociálních sítích a filmových portálech nešetří tvrdou kritikou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy