Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Policie ve Francii evakuuje místo plánovaných oslav Macrona

Francouzská policie
Francouzská policie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Paříž - Francouzská policie dnes kvůli blíže neurčené hrozbě evakuovala prostranství před muzeem Louvre v Paříži, kde plánoval oslavy případného vítězství ve volbách centristický kandidát Emmanuel Macron. Agentuře AP to sdělila mluvčí Macronovy kampaně Pauline Calmesová, podle níž šlo o preventivní opatření. Bližší podrobnosti k evakuaci nejsou zatím známy.

Oblast Louvru patří k přísně střeženým místům již dlouhodobě a obzvláště poté, co tam islámský radikál během předvolební prezidentské kampaně napadl vojenskou hlídku.

Zatím není jasné, jak dlouho bude evakuační opatření platit. Macronovi stoupenci se v přilehlém parku před dvorem muzea s proslulou skleněnou pyramidou měli začít shromažďovat večer u příležitosti oznámení výsledků dnešního druhého kola voleb.

List Le Parisien napsal, že prostranství před Louvrem jako místo oslav očekávaného vítězství Macrona bylo jeho štábem zvoleno kvůli tomu, že jde o "konsenzuální a neutrální" místo. Macron prý toužil své příznivce shromáždit na Martových polích u Eiffelovy věže, to mu však pařížská radnice nepovolila. Další místa, na nichž se Pařížané tradičně shromažďují, Macronovci zavrhli rovnou - náměstí Svornosti je prý spojováno s pravicí, protože své vítězství tam v minulosti slavil Jacques Chirac i Nicolas Sarkozy. Náměstí Bastilly je zase "příliš levicové" - slavil tam před pěti lety François Hollande.

Témata:  Emmanuel Macron Francie volby ve Francii 1 policie Francie

Související

Aktuálně se děje

13. března 2026 14:01

12. března 2026 21:54

Šíp a pátek. Osvědčené spojení funguje i u syna slavného moderátora

Není žádným tajemstvím, že Karel Šíp má dva syny, které od sebe dělí poměrně dost let. Mladšího z nich se slavný tatínek rozhodl podpořit. Honza se totiž také snaží prosadit na umělecké scéně. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy