Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Trump pohrozil exšéfovi FBI Comeymu: Doufej, že neexistuje záznam jejich hovorů

FBI
FBI
Foto: FBI **www.fbi.gov**

Washington – Americký prezident Donald Trump se dnes na twitteru pustil do exšéfa amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) Jamese Comeyho. Tento týden v úterý Trump překvapivě Comeyho odvolal, oficiálně své rozhodnutí zdůvodnil ztrátou důvěry.

Comey by podle Trumpa dříve, než začne prozrazovat informace médiím, měl doufat, že neexistují žádné nahrávky společných rozhovorů. Prezidentův tweet naznačuje, že Bílý dům si při vzájemných setkáních tajně pořizoval záznam, uvedl list The Guardian.

Trumpova slova přichází poté, co The New York Times napsal, že prezident při soukromé večeři krátce po převzetí moci žádal od Comeyho věrnost. Zda Trump nějaké nahrávky s Comeym skutečně má, není jasné. Příslušný dotaz novinářů Bílý dům prozatím ponechal bez odpovědi.

Comeyho nucený odchod vyvolal na americké politické scéně nedůvěru, neboť FBI prošetřuje možný vliv Ruska na loňské prezidentské volby, a to včetně případných vazeb mezi Trumpovým volebním štábem a Moskvou. Trump v dopise, ve kterém odchod šéfa FBI oznámil, uvedl, že mu Comey osobně sdělil, že on sám předmětem vyšetřování není.

Témata:  Donald Trump FBI Federální úřad pro vyšetřování (Federal Bureau of Investigation) USA

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 22:00

Tajemství vzkazu od Jiřiny Bohdalové. Až se Miloš Zeman začervenal

Jiřina Bohdalová se nadále zotavuje z červnové operace srdce, takže dokonce vynechává letošní ročník karlovarského filmového festivalu. Jednou věcí si ale může být jistá. Kamarádi na ni myslí. Například exprezident Miloš Zeman. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.