reklama
Objevil se smrtící virus! Umírá na něj většina lidí, zbytek má doživotní následky! - anotační obrázek
Objevil se smrtící virus! Umírá na něj většina lidí, zbytek…

Putin při jednání uvedl, že je Moskva připravena sehrát konstruktivní roli při řešení krize kolem severokorejské jaderné hrozby. Mun Če-in pak za nejdůležitější úkol označil posílení strategické komunikace mezi oběma zeměmi s cílem najít řešení, jak snížit jadernou hrozbu ze Severní Koreje.

„Doufáme, že Rusko sehraje konstruktivní roli, aby Severní Korea přestala s jadernými provokacemi a vydala se cestou zřeknutí se jaderných zbraní," řekl Mun, který se podle svých slov sám snaží, aby bezodkladně začaly rozhovory mezi oběma korejskými státy, jakož i šestistranné rozhovory, na nichž se podílely také Čína, Rusko, Japonsko a USA.

Šéf Kremlu uvedl, že je připraven pomoci ve všech záležitostech. Oba prezidenti se navzájem pozvali na státní návštěvu a oba se také domluvili, že se setkají na červencovém summitu skupiny G20 v Německu.

V roce 2008 jednání s KLDR ztroskotala kvůli odpálení severokorejské rakety. Napětí na poloostrově aktuálně stupňuje očekávání, že KLDR v rozporu s rezolucemi Rady bezpečnosti OSN podnikne šestou zkoušku jaderné zbraně, anebo odpálí další raketu. Liberál Mun Če-in je na rozdíl od svých předchůdců ve funkci nakloněn smířlivějšímu přístupu a spolupráci se severním sousedem.

– Globe24.cz / ČTK

0 komentářů Napište svůj názor

reklama