Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Němečtí vyšetřovatelé podnikli razie v Daimleru, kvůli emisím zasahovali na 11 mistech

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Frankfurt - Německá policie dnes provedla razie v 11 sídlech automobilky Daimler ve čtyřech spolkových zemích. Prohlídky podle prokuratury iniciovalo vyšetřování zaměstnanců, kteří jsou podezřelí z podvodu a klamavé reklamy v souvislosti s manipulacemi s emisemi u naftových osobních vozů.

Vyšetřování Daimleru je součástí vlny pozornosti, kterou regulační a vyšetřovací úřady po celém světě věnují automobilkám od září 2015, kdy koncern Volkswagen přiznal, že do naftových vozů instaloval zařízení pro manipulace s emisemi oxidů dusíku při testování.

Do prohlídky 11 sídel Daimleru v Bádensku-Württembersku, Dolním Sasku a Sasku se zapojilo přes 250 lidí, včetně policie a místních vyšetřovatelů. Zdroj agentury Reuters řekl, že v kauze není vyšetřován nikdo z vedení společnosti.

Vyšetřování zaměstnanců Daimleru prokuratura ve Stuttgartu oznámila v březnu. V dubnu firma sdělila, že ji kvůli nadměrným emisím dusíku z naftových vozů pomocí přídavných zařízení vyšetřují i americké úřady.

Témata:  dieselgate Německo ekonomika

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.