„Rusko teď provádí intenzivnější militarizaci nelegálně obsazeného poloostrova, umisťuje tam nové typy zbraní a vojenské techniky, má také plány na rozmístění - a podle některých zdrojů již dokonce rozmístila - odstrašující jaderné zbraně,“ řekl.

Poznamenal také, že "ruský okupační režim pronásleduje zástupce krymských Tatarů a ukrajinské etnické komunity na poloostrově". Kromě toho řekl, že Ruská federace zintenzivňuje vojenské operace na kolizní linii v Donbasu.

Je podle něj důležité, aby Ukrajina urovnala konflikt mírovou cestou. I proto je prý třeba udržovat politický tlak na Ruskou federaci a sankce proti ní. „A v případě, že bude pokračovat eskalace ruských agresivních akcí, jsem přesvědčen, že musíme společně dospět k posílení sankcí proti Rusku,“ řekl.

Podle Parubije Rusko odmítá dodržovat režim příměří na Donbasu, podkopává úsilí Ukrajiny a mezinárodního společenství zaměřené na zklidnění a stabilizaci situace v regionu.

Už v roce 2015 ukrajinský prezident Petro Porošenko oznámil, že Rusko údajně plánuje na Krymu rozmístit jaderné zbraně. Tiskový mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov tato slova odmítl a podotkl, že Rusko nemá v úmyslu s nikým jednat o umístění jaderných i nejaderných zbraní na svém území.

reklama