Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ve francouzském letovisku řádil masový vrah, otrávil více než 200 koček

Zoo Bratislava, kočka
Zoo Bratislava, kočka
Foto: Mariusz Stankowski / INCORP images

Paříž - V přímořské letovisku Saint-Pierre-la-Mer na jihu Francie kdosi během jednoho měsíce otrávil na 200 koček. Místní sdružení na ochranu zvířat hovoří o "masovém vrahovi".

Noviny píší o "velkém masakru" a "psychóze" vládnoucí v městečku, jehož obyvatelé se obávají, aby se obětí neznámého traviče nestalo i nějaké dítě.

"Zavládlo tu nedýchatelné dusno, nikdo nikomu nevěří," vylíčila atmosféru v městečku jedna z místních obyvatelek podle listu Ouest-France. "Všichni se bojí, aby jednoho dne nějaké dítě nespolklo jed, o kterém se nic neví," dodala.

Ochránci zvířat se obrátili na strážce zákona, aby zjistili, jaký jed zabíjel a zda je nebezpečný i lidem.

Témata:  kočky Francie zvířata

Související

Aktuálně se děje

27. července 2026 20:09

Češi chtějí za volant co možná nejdřív, ukazují data z programu L17

Již více než dva a půl roku mohou na silnice vyrazit řidiči už od sedmnácti let pod dohledem zkušeného mentora. Data potvrzují, že zájem o řízení ještě před osmnáctinami v režimu L17 nadále roste. Podíl nových řidičů vstupujících do programu L17 se průběžně zvyšuje a v posledních dvou měsících již přesáhl hranici 30 %. Navíc žádost o řidičák i zápis mentora lze vyřídit on-line na Portálu dopravy.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy