reklama

"Premiérka Británie Theresa Mayová vsadila hodně - a skoro všechno prohrála. Po této pozoruhodné noci je země politicky ochromena. Je zcela nejasné, co bude dál," konstatuje zase server Spiegel Online.

"Jaká katastrofa! Je to katastrofa pro Theresu Mayovou, která voličům slibovala sílu a stabilitu, a pro její stranu," je přesvědčen i list Frankfurter Allgemeine Zeitung, podle něhož se Mayové rozhodnutí vyhlásit volby už nyní vrátilo jako bumerang.

Mayová chtěla podle deníku udělat z voleb v podstatě druhé referendum o brexitu, ale namísto toho se kvůli několika teroristickým útokům dostala do popředí otázka bezpečnosti. Mayové přitom rozhodně nepomohlo to, že ještě jako ministryně vnitra škrtla 20.000 policejních míst.

"Jestli minulé týdny ukázaly něco nového o osobnostech britské politiky, pak to, že Theresa Mayová je ve volební kampani otřesná," píše v komentáři server Süddeutsche Zeitung. Mayová byla podle něj v předešlé funkci ministryně vnitra zvyklá dělat politiku spíše v zákulisí, což samozřejmě ve volební kampani není možné.

"V těchto týdnech proto země Mayovou lépe poznala - jako ženu, která se vyhýbá debatě, která na otázky odpovídá frázemi a která, zdá se, nemá větší ponětí o politice," míní Süddeutsche Zeitung, který výsledek konzervativců hodnotí jako ničivý.

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama