Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Záchranáři v Barmě našli po letecké nehodě už 62 těl obětí, včetně devíti dětí

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Rangún - Počet těl, která byla nalezena po zřícení barmského vojenského letadla, stoupl do dnešního dne na 62 a pátrání pokračuje. Na palubě stroje bylo 122 osob.

Letadlo mířící do barmského největšího města Rangúnu minulý týden ve středu zmizelo z radarů po svém startu v přístavu Myeik na jihu země.

Později úřady sdělily, že stroj spadl do Andamanského moře, kde byla také objevena část trosek. Cestující tvořili převážně rodinní příslušníci barmských vojáků. Mezi nalezenými je devět dětí.

Příčina neštěstí ještě nebyla oficiálně oznámena. Vrchní velitel barmské armády v neděli prohlásil, že v době nehody byl v oblasti, kterou letoun prolétal, "mohutný mrak".

Témata:  Barma letecké nehody letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

7. června 2025 9:59

Miliardář Pelc měl tragickou nehodu, v nemocnici bojuje o život

U Nového Strašecí na Rakovnicku došlo k tragické dopravní nehodě, při níž zemřel jeden člověk a další byl s těžkými zraněními transportován do nemocnice. Podle dostupných informací se jednalo o vůz Lexus RX řízený mužem narozeným v roce 1951. Vzhledem ke kombinaci věku a typu vozidla se stále více spekuluje, že šlo o Zdeňka Pelce, jednoho z nejbohatších Čechů.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy