Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Sobotka a místopředseda Evropské komise Timmermans jednali o migraci

Bohuslav Sobotka
Bohuslav Sobotka
Foto: Mikuláš Křepelka / INCORP images

Praha - Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dnes jednal s místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem. Tématem jejich rozhovoru byla migrace a budoucí směřování evropské integrace.

Sobotka s Timmermansem se setkali krátce potom, co Evropská komise rozhodla, že zahájí řízení vůči Česku, Maďarsku a Polsku, které podle unijní exekutivy neplní uprchlické kvóty.

"Český premiér zdůraznil, že EU musí v oblasti migrace stavět na společných řešeních, která získají podporu všech členských států. Česká republika je připravena i nadále pomáhat ve třetích zemích a členských státech, které jsou postiženy migrační krizí," stojí v tiskové zprávě Úřady vlády ke dnešní schůzce.

K budoucnosti Evropské unie Sobotka uvedl, že stěžejní podmínkou pro pokračování integrace je posilování důvěry občanů. "Evropská unie by se proto do budoucna měla zaměřit na oblasti, v nichž přináší skutečnou přidanou hodnotu," uvedl.

Budoucností EU se tento týden zabývala také konference Prague European Summit. Timmermans vyjádřil pochopení pro obavy, které mají obyvatelé Česka z příchodu lidí z jiného kulturního prostředí. Zdůraznil však, že teroristické útoky nesouvisí s aktuální migrační vlnou.

Témata:  Bohuslav Sobotka EU Frans Timmermans Praha migrace

Související

Aktuálně se děje

11. května 2025 19:48

11. května 2025 14:59

Meghan Markle a princ Harry na koncertě Beyoncé: Tanečky, smích a něžná muchlovačka

Meghan Markle a princ Harry si to pořádně užili! Na koncertě Beyoncé v Los Angeles tančili, smáli se – a dokonce došlo i na sladkou muchlovačku, která ukradla show. Ale největší pozornost sklidil klobouk prince Harryho… a to, co se skrývalo uvnitř!

Zdroj: Pavlína Hermannová

Další zprávy

Polsko-Běloruská hranice

Evropské státy kvůli Rusku vystupují z Ottawské úmluvy. Aktivisté jsou na nohou

V Evropě dochází k pozoruhodnému a zároveň znepokojivému obratu v otázce mezinárodní bezpečnostní politiky. Pět států sousedících s Ruskem – Finsko, Polsko, Lotyšsko, Estonsko a Litva – oznámilo svůj záměr vystoupit z Ottawské úmluvy, která zakazuje používání protipěchotních min. Tím se tyto země odklání od jednoho z nejvýznamnějších globálních odzbrojovacích dohod posledních dekád. Rozhodnutí vyvolalo silnou kritiku ze strany lidskoprávních organizací.