Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při ilegálním závodě aut v Německu byl zabit chodec

Autonehoda
Autonehoda
Foto: Pixabay

Berlín - Smrtelné zranění utrpěl chodec, kterého v pátek večer srazilo jedno ze dvou ilegálně závodících aut v ulicích německého města Mönchengladbach. Nejde o první takovou tragédii a na situaci už zareagovali také politici.

Ulicemi v centru města, kde je rychlost omezena na 40 kilometrů v hodině, se auta hnala podstatně rychleji. Podle očitých svědků vjel 28letý řidič jednoho vozu do protisměru se záměrem druhé auto předjet, a právě při tom srazil 38letého chodce přecházejícího vozovku. V autě zadrženého řidiče seděl ještě jeho bratr. Druhý řidič z místa nehody ujel a policie ho stále ještě hledá, oznámila dnes agentura DPA.

Mimořádnou pozornost vzbudil případ dvou mladých řidičů, kteří loni v centru Berlína závodili a způsobili havárii, při níž zemřel řidič jiného auta.

Během šílené jízdy projeli mladíci několik křižovatek na červenou a v okamžiku srážky s cizím vozem jeli rychlostí 160 kilometrů za hodinu. Koncem února nad nimi soud vynesl trest doživotního vězení, když klasifikoval jejich skutek jako vraždu.

Poslanci horní komory parlamentu, Spolkové rady, přišli s iniciativou, kterou chce vládní koalice prosadit ještě do podzimních parlamentních voleb. Návrh zákona je zaměřen na preventivní odstrašení - ten, kdo uspořádá nezákonné automobilové závody nebo se jich zúčastní, má být potrestán až dvěma roky vězení. Až desetileté odnětí svobody pak má hrozit v případě, že bude při takových závodech někdo těžce zraněn nebo zabit.

Témata:  dopravní nehody Německo

Související

Aktuálně se děje

24. května 2025 21:50

24. května 2025 10:50

I dítě by nakreslilo lepší? Nový portrét vévodkyně Kate je hitem internetu, posměch střídá zhnusení

Nový portrét Kate, princezny z Walesu, který se objevil na obálce červnového čísla britského magazínu Tatler, vyvolal mezi veřejností silné emoce. Obraz nigerijsko-britské umělkyně Hannah Uzor měl být poctou současné princezně, která se kvůli léčbě rakoviny stáhla z veřejného života. Místo toho však čelí ostré kritice – a zároveň i vlně podpory – zejména na sociálních sítích.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Cvrčci

Jak lidé podléhají hoaxům? Bouří se proti hmyzu, i když je realita úplně jiná

Odmítání konzumace hmyzu se v posledních letech proměnilo v jeden z nejsilnějších kulturních symbolů pravicového odporu proti Evropské unii, ekologickým politikám i domnělé nadvládě globálních elit. Výrok „Nebudu jíst brouky!“ už dávno není jen nevinný vtip, ale heslo, kterým se vyjadřuje hluboký nesouhlas s představou světa, jak jej podle některých názorů formují organizace jako Světové ekonomické fórum nebo Evropská komise. Vizuální a emocionální síla tohoto narativu nachází odezvu v řadě evropských zemí, ať už jde o billboardy krajně pravicových stran, či projevy konzervativních politiků v národních parlamentech.