Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Ukrajinská televize dostala pokutu za to, že zakázala účast Ruska na Eurovizi

Eurovision Song Contest
Eurovision Song Contest
Foto: eurovision.tv

Kyjev -Ukrajinská veřejnoprávní televize dostala pokutu za to, že zakázala účast ruské zpěvačky Juliji Samojlovové na květnové soutěži Eurovize. Výši pokuty Evropská vysílací unie (EBU) neupřesnila, částka je prý ale vysoká.

"V souladu s pravidly soutěže byla tato pokuta oznámena (ukrajinské státní televizi a rozhlasu) UA:PBC," potvrdil mluvčí EBU. Šéf UA:PBC už dříve řekl, že hrozící pokuta činí 200.000 eur a společnost se proti ní odvolá.

Pokuta má být udělena za velká zpoždění při organizaci Eurovize a neochotu spolupracovat s EBU v kauze zakázané účasti ruské zpěvačky.

"Výsledkem toho bylo, že byla odpoutána pozornost od soutěže samotné a poškozena byla pověst značky," uvedla unie v předchozím prohlášení, z nějž citovala agentura Reuters.

Kyjev znemožnil účast Samojlovové, protože navštívila ukrajinský Krym okupovaný od roku 2014 Ruskem, což je sankce uplatňovaná vůči všem, kdo anektovaný poloostrov navštíví bez souhlasu ukrajinských úřadů. Rusko pak kvůli tomu letošní písňovou soutěž bojkotovalo.

Témata:  Ukrajina pokuty Eurovize 2017 Eurovize

Související

Aktuálně se děje

11:50

Leoš Mareš terčem Jana Krause. Schytal to za vizáž i pěvecké výkony

Do výročního dílu Show Jana Krause k dvaceti letům pořadu na televizní obrazovce přijal pozvání i Leoš Mareš. A je otázkou, zdali toho zpětně nelituje. Kraus, který nikdy neměl problém říkat věci narovinu, se do něj opřel hned několikrát. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.