Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Macron: Summit přinesl rovnováhu klimatu a obchodu

Emmanuel Macron
Emmanuel Macron
Foto: Facebook

Hamburk (Německo) - Summit velkých světových ekonomik G20 pomohl zachovat nutnou rovnováhu v otázce boje proti klimatickým změnám i v otázce volného obchodu.

Na tiskové konferenci to na závěr dvoudenních jednání v Hamburku dnes prohlásil francouzský prezident Emmanuel Macron.

"Domnívám se, že text dovolil udržet potřebnou rovnováhu a vyhnout se jakémukoli kroku zpět," řekl Macron, jehož citovala agentura AFP. Zároveň oznámil, že hodlá na 12. prosince svolat do Paříže nový celosvětový summit.

"Na 12. prosince, dva roky od zahájení platnosti dohody z Paříže, svolávám nový summit. Přijmout by měl další opatření pro klima, zejména po finanční stránce," řekl prezident.

Macron také uvedl, že se chce ještě pokusit změnit odmítavý názor amerického prezidenta Donalda Trumpa k nutnosti bojovat proti klimatickým změnám.

Témata:  Summit G20 Emmanuel Macron

Související

Aktuálně se děje

19. září 2025 10:10

18. září 2025 21:57

Ruský komplot. Bombové útoky měly otřást Evropou

Žalobci z Litvy ve středu oznámili, že narušili ruský plán na zneužití poštovních balíků k bombovým útokům napříč Evropou. Zadrženo bylo několik podezřelých s vazbami na ruské tajné služby, uvedla litevská policie podle webu DW

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy