Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

USA a SAE ocenily nové katarské zákony proti terorismu

Katar
Katar
Foto: Pixabay

Saná - Představitelé Spojených států a Spojených arabských emirátů (SEA) uvítaly rozhodnutí Kataru zpřesnit zákony k potírání terorismu. Americký ministr zahraničí Rex Tillerson vyzval arabské státy, které s Katarem ukončily diplomatické vztahy, aby uvolnily "pozemní blokádu".

Saúdská Arabie, SAE, Egypt a Bahrajn v červnu oznámily, že Katar má podle nich vazby na desítky teroristů, včetně představitelů Muslimského bratrstva a příliš se sbližuje s Íránem. Následně na zemi uvalily hospodářské sankce a vypověděly diplomatické vztahy.

Spojené státy a Katar minulý týden uzavřely dohodu, která předpokládá spolupráci při potírání financování teroristů. Nově katarské zákony zahrnují komplexnější definici terorismu a upřesňují postup při potírání financování terorismu. Zároveň mají být vytvořeny seznamy teroristů.

Tillerson dnes uvedl, že Spojené státy jsou spokojeny se snahou Kataru o naplnění dohody, která byla podepsána minulý týden. "Doufám že čtyři země na důkaz dobré vůle uvolní pozemní blokádu, která má podle mne nejhorší dopad na katarský lid," řekl.

Témata:  Katar Spojené arabské emiráty USA

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.