Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Po střelbě na izraelské ambasádě v Jordánsku zemřel druhý muž

Izrael
Izrael
Foto: Pixabay

Ammán - Po střelbě na izraelské ambasádě v jordánské metropoli zemřel druhý Jordánec, když podlehl svým zraněním v nemocnici. Nedělní incident si tak vyžádal životy dvou Jordánců. Izrael vydal zákaz poskytování informací k události.

Policie v neděli sdělila, že před střelbou vstoupili na pozemek izraelské ambasády dva Jordánci pracující pro nábytkářskou firmu. Na místě zemřel na střelné zranění jeden Jordánec. Policie poté uzavřela čtvrť na západě města, v níž se izraelský úřad nachází.

Incident se odehrál v době zvýšeného napětí mezi Izraelem a Palestinci kvůli sporu o nová izraelská bezpečnostní opatření na Chrámové hoře v Jeruzalémě, která Palestinci odmítají.

Proti izraelskému zavedení detektorů na kov, které mají palestinským radikálům zabránit ve skladování zbraní na jejich posvátných místech, v pátek v Ammánu protestovaly tisíce Jordánců. Mnozí z Jordánců jsou palestinského původu.

Témata:  Jordánsko Izrael

Související

Aktuálně se děje

9. července 2025 21:14

Schillerová kritizuje rozhodnutí ÚS ohledně důchodů. Vidí ale i něco dobrého

Důchodová reforma, která zvyšuje důchodový věk, zůstává v platnosti i po dnešním rozhodnutí Ústavního soudu. Podle předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Aleny Schillerové se ukázalo, že ústavní práva opozice v Česku jsou mimořádně slabě chráněna. Pro ANO, které je favoritem říjnových sněmovních voleb, je to prý svým způsobem dobrá zpráva. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Uprchlíci, ilustrační fotografie.

Komentář

Evropa před rozhodnutím: Buď s migrací bojovat, nebo se nechat zahltit. Necháme pašeráky fungovat?

Itálie ztrácí mladé a vzdělané obyvatele, zatímco čelí sílícímu přílivu migrantů z Afriky a Asie. Demografická krize ohrožuje nejen její vlastní stabilitu, ale narušuje i soudržnost celé Evropské unie. Unijní státy nejsou ochotné sdílet odpovědnost, a přitom nedokáží zformulovat ani jednotný postoj vůči zemím, které místo spolupráce s Evropou tolerují nebo přímo podporují pašeráctví. Pokud Evropa nezasáhne rázně a koordinovaně, zůstane rukojmím vnějších krizí a vlastní nerozhodnosti.