reklama

Charlie trpí syndromem mitochondriálního vyčerpání, což se projevuje postupným ochabováním svalstva a poškozením mozku; rodina v pondělí oznámila, že podle zevrubných testů chlapcovo tělo vykazuje nezvratná poškození a že na jakoukoli pomoc je už pozdě.

Rodiče Chris Gard a Connie Yatesová v pondělí vzdali dlouhodobou snahu o využití experimentální léčby k záchraně svého potomka. Uvedli také, že se chtějí s lékaři dohodnout, jak by jejich synovi mohlo být umožněno zemřít doma.

Jejich právník Grant Armstrong přitom obvinil nemocnici, kde je chlapec ošetřován, že klade překážky ke splnění tohoto „posledního přání" rodičů, napsala agentura AP.

Zdravotnické zařízení Great Ormond Street Hospital tvrdí, že by přání rodičů ráda splnila, ale poskytnutí intenzivní péče Charliemu mimo zdravotnické zařízení není jednoduché.

Podle stanice BBC soudce uvedl, že nemocnice jako kompromisní řešení navrhla přemístit chlapce do hospice. Poznamenal také, že „jde o problémy, které volají po vyřešení". Soudce vynese rozhodnutízřejmě ve středu. 

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama