Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dohoda o příměří: Hizballáh a islamisté si dnes vymění těla zabitých bojovníků

Sýrie
Sýrie
Foto: Pixabay

Bejrút - Hnutí Hizballáh a radikální islamisté z Fronty dobytí Sýrie (bývalá An-Nusra) si dnes vymění těla zabitých bojovníků. Stane se tak v rámci dohody o příměří mezi oběma uskupeními, která vstoupila v platnost ve čtvrtek. 

O chystané realizaci první fáze dohody o příměří v oblasti libanonsko-syrské hranice informovala podle agentury Reuters televize Al-Manar, která má blízko k libanonskému Hizballáhu.

Dohoda zahrnuje také propuštění pěti vězňů Hizballáhu a odchod bojovníků Fronty dobytí Sýrie do severní Sýrie se všemi civilisty, kteří si budou přát jít s nimi.

Hizballáh bojuje na syrské hranici společně se syrskými vládními jednotkami proti islámským radikálům. Minulý týden zahájila skupina ofenzivu proti islamistům blízko libanonského pohraničního města Arsál. Krátce po začátku operace Hizballáh ohlásil, že převzal kontrolu nad značnou částí oblasti kontrolované islamisty.

Šíitský Hizballáh, který podporují Íránci, se na boji proti sunnitským radikálům v libanonském pohraničí podílelo už dříve. Libanonská armáda se operace neúčastní.

Témata:  Hizballáh An-Nusra Sýrie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.