Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Výbuch nálože v autě zabil v somálské metropoli nejméně pět lidí

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Reprofoto ČT

Mogadišo - Poblíž policejní stanice v somálském hlavním městě Mogadišu dnes vybuchlo auto naložené trhavinou. O život přišlo nejméně pět lidí, 13 osob bylo zraněno. 

O incidentu informovaly agentury AP a Reuters. Podle policejních informací byli při útoku zasaženi většinou civilisté. Co mělo být jeho terčem, není zatím jasné.

Útoky v Mogadišu většinou páchá somálská teroristická skupina Šabáb. Hnutí napojené na teroristickou síť Al-Káida usiluje o svržení prozápadní vlády a v Somálsku chce zavést islámské právo šaría.

Šabáb má v současnosti na svědomí nejvíce smrtelných teroristických útoků ze všech džihádistických skupin v Africe.

Témata:  Somálsko Islamistické hnutí Šabáb terorismus

Související

Aktuálně se děje

24. března 2026 14:07

Lela Vémola se vymanila z neskutečného stresu

Vémolově manželce Lele občas opravdu není co závidět. Kolem zápasníka se toho v poslední době semlelo poměrně dost. Je navíc jasné, že štvanice na Karlose ještě bude pokračovat. Proto si jeho žena váží každé chvíle, kdy si může odpočinout. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy