Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Už žádné evačky v černohorském parlamentu? Vláda přichystala bič na poslance

Černá Hora
Černá Hora
Foto: Pixabay

Podgorica - Po sérii ošklivých hádek a násilných střetů v černohorské parlamentu se vláda rozhodla, že zvýší poslancům pokuty za nepatřičné chování. Zákon byl dnes přijat.

Měsíční plat černohorských zákonodárců se podle webu Balkaninsight pohybuje mezi 1500 a 2000 eur (39.000 až 52.000 korun). Pokud se někdo dopustí závažného provinění proti jednacímu řádu, může ho čekat snížení příjmu až o padesát procent.

"Důvodem tohoto rozhodnutí je, bohužel, nevhodné chování poslanců na chodbách a v jednacím sále Skupštiny v poslední době. Ukázalo se, že současná ustanovení jednacího řádu nepostihují všechny možné situace, k nimž reálně dochází," uvádí se ve vysvětlení, které k úpravě jednacího řádu poskytla administrativa zákonodárného sboru.

Skutečností je, že v posledních měsících se v budově parlamentu mezi poslanci vládních a opozičních stran odehrály nejen ostré slovní výměny názorů, ale i rvačky s údery pěstmi, fackami, taháním za vlasy a kopanci.

Násilí propuklo, když vládní většina zbavila poslanecké imunity dva čelné představitele opoziční Demokratické fronty, Andriju Mandiče a Milana Kneževiče, kvůli jejich údajnému zapojení do loňského zmařeného puče v Černé Hoře.

Témata:  Černá Hora násilí pokuty

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:46

Rusko si našlo nový cíl číslo jedna. Polsko

Marija Zacharovová, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, varovala, že nově otevřená americká základna protiraketové obrany v severním Polsku zvyšuje úroveň jaderného ohrožení a stává se prioritním cílem pro Rusko.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.