Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Syrská armáda ovládá v Homsu všechna větší města

Sýrie, ilustrační foto
Sýrie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Damašek - Syrská armáda už má zcela pod kontrolou Suchnu, což je poslední větší město, které v provincii Homs držela teroristická organizace Islámský stát (IS).

S odkazem na syrská státní média o tom dnes informovala agentura Reuters. Armáda a její spojenci nyní pokračují v tažení proti islamistům směrem na východ.

Syrská státní média uvedla, že islamisté byli zabiti a jejich zbraně zničeny.

Město Suchna se nachází asi 50 kilometrů severovýchodně od starobylého města Palmýra a zhruba 30 kilometrů od hranic s provincií Dajr az-Zaur, posledním opěrným bodem IS v Sýrii. Právě na tuto oblast se teď zaměřují syrské vládní síly.

Syrské vládní síly, které postupují od západu, již pronikly do provincie Dajr az-Zaur z jižních oblastí sousední provincie Rakka.

Témata:  Sýrie Syrská krize Islámský stát

Související

Aktuálně se děje

19. dubna 2025 9:52

Mír na Ukrajině? Evropané prozradili, na koho Američané tlačí

Američané tlačí především na Kyjev a na Evropu, nikoliv na Rusko, tvrdí evropští diplomaté, kteří se zúčastnili jednání s americkým ministrem zahraničí Marcem Rubiem. Právě šéf americké diplomacie vyvolal vášně, když naznačil, že Washington by mohl vzdát snahy o ukončení konfliktu na Ukrajině. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy