Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Íránský soud zmrazil majetek 150 lidí spojených s BBC

Írán
Írán
Foto: Pixabay

Teherán - V Íránu je televizní, rozhlasová i internetová produkce BBC zakázaná. Někteří Íránci ale její vysílání přijímají přes satelit. Soud dnes nařídil zmrazit majetek 150 osob, které pracují pro perskou redakci BBC.

Podle oznámení britské stanice jsou na seznamu současní i bývalí zaměstnanci a také přispěvatelé. BBC požádala íránské úřady, aby opatření zrušily.

Ředitelka zahraničního oddělení BBC Francesca Unsworthová sdělila, že rozhodnutí zaměstnancům brání kupovat nebo prodávat majetek i automobily. Podle Unsworthové je "šokující, že by měl někdo za svoje vazby na BBC čelit finančním nebo právním postihům".

Rozhodnutí vydal soud, který přísluší teheránské věznici Evín. Podle BBC se o tom stanice dověděla nepřímo, a to díky případu, kdy chtěl příbuzný jedné zaměstnankyně prodat majetek.

Vedení BBC považuje krok Íránu za snahu umlčet nestranné novináře. Výkonný šéf perského vysílání Amír Azímí řekl, že pracovníci redakce budou nadále zajišťovat nezávislé, důvěryhodné a nestranné zpravodajství.

Témata:  BBC Írán novináři

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.