Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při další razii proti drogám bylo na Filipínách zabito 13 osob

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie
Foto: Pixmac

Manila - Při další razii filipínské policie v metropoli Manile bylo v noci na dnešek zabito 13 osob. Zátahy jsou součástí kontroverzní strategie boje proti drogám, kterou prosazuje prezident Rodrigo Duterte.

Šlo o třetí takový zásah v tomto týdnu, který se tak stal jedním z nejkrvavějších. O život už přišlo na 80 lidí, uvedla agentura Reuters.

Násilí během policejních zásahů vyvolalo kritiku nejen mezi západními zeměmi a mezinárodními humanitárními organizacemi. Nárůst počtu mrtvých odsoudila ale i filipínská viceprezidentka Leni Robredová.

Policisté prý podezřelé zabíjejí a mají na svědomí tisíce nevyřešených vražd uživatelů drog, které podle oficiálních informací zabili bdělí občané. Bezpečnostní složky kritiku odmítají.

Témata:  Filipíny drogy Rodrigo Duterte

Související

Aktuálně se děje

24. dubna 2025 16:35

24. dubna 2025 15:14

Marek Eben prozradil, jak ho poznamenal triumf Miloše Zemana ve volbě prezidenta

Marek Eben je vskutku renesančním člověkem, který se věnuje hned několika uměleckým profesím. Jednou z nich je hudba. A právě v souvislosti se skupinou Bratři Ebenové přišla řeč i na politiku. Známý televizní moderátor zavzpomínal na dobu, kdy na Pražský hrad nastoupil Miloš Zeman. 

Zdroj: Dan Šrámek

Další zprávy

Demonstrace v Bratislavě (24.4.2025)

Slováci proti "ruskému" zákonu. Protesty po celé zemi míří na kontroverzní novelu

Ve čtvrtek večer se v několika slovenských městech i v zahraničí konají protestní shromáždění pod názvem Slovensko je Európa. Demonstrace se zaměřují zejména na odpor proti novele zákona o neziskových organizacích, kterou nedávno schválil slovenský parlament. Podle organizátorů tento zákon ohrožuje svobodu občanské společnosti a přibližuje Slovensko k autoritářskému modelu správy státu.