Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Istanbul opět cílem pumového útoku, nejméně pět zraněných

Turecko, ilustrační foto
Turecko, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Istanbul - Dnešní pumový útok v Istanbulu si podle prvních informací vyžádal nejméně pět zraněných.

Podle místních televizních stanic NTV a CNN-Türk explodovala bomba nastražená ve vozidle.

Turecko je v poslední době cílem vlny útoků, které mají na svědomí buď odbojní separatističtí Kurdové či radikálové IS. Turecko pod vedením prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana vede proti obě skupinám od loňského léta ozbrojený boj.

V úterý si nastražená výbušnina vyžádala tři mrtvé a 22 zraněných v Diyarbakiru na jihovýchodě Turecka, kde žijí převážně Kurdové.

Témata:  teroristické útoky v Turecku Turecko

Související

Aktuálně se děje

3. února 2026 18:55

Průlomová studie? Španělsko vynalezlo lék na rakovinu, šíří se internetem. Vědci nadšení krotí

Vědecký svět v posledních dnech rozvířila zpráva o revolučním průlomu v léčbě jedné z nejzákeřnějších forem rakoviny. Tým španělských vědců ze Španělského národního centra pro výzkum rakoviny (CNIO) publikoval v prestižním časopise PNAS studii, která popisuje novou metodu schopnou extrémně účinně likvidovat nádory slinivky břišní. Tato zpráva se okamžitě stala hitem sociálních sítí, kde je však často prezentována ve velmi zkratkovité a zavádějící podobě.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy