reklama

Informovala o tom brazilská televize G1. Temer už oznámil jména více než dvacítky svých ministrů, na rozdíl od minulé vlády v ní není ani jedna žena.

Pětasedmdesátiletý Temer bude prezidentem minimálně do té doby, než senátoři pod vedením předsedy nejvyššího soudu ve 180denní lhůtě rozhodnou o oprávněnosti ústavní žaloby vůči Rousseffové.

Pokud uznají, že porušila zákon o fiskální odpovědnosti manipulováním s výsledky rozpočtu, bude Temer prezidentem do konce původního mandátu prezidentky, tedy do konce roku 2018.

Podle televize G1 zbývá obsadit dvě vládní křesla. Novým ministrem zahraničí bude senátor a bývalý guvernér Sao Paula José Serra (74), finance povede dlouholetý guvernér centrální banky (2003-2011) Henrique Meirelles (70) a ministrem obrany bude poslanec Raul Jungmann (64), který působil jako ministr v 90. letech.

„Byla jsem zákonně zvolena 54 miliony Brazilců... a nikdy jsem si nemyslela, že budu muset bojovat proti puči," zopakovala své stanovisko ke svému sesazení Rousseffová. Dodala, že bude pokračovat v boji za demokracii. Rozhodnutí senátorů označila za nespravedlivé.

reklama