Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Při nepovedeném přistání letadla s humanitární pomocí v Jižním Súdánu zemřelo dítě

Letadla, ilustrační foto
Letadla, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Juba - Během přistání letadla Světového programu pro výživu (WFP) v Jižním Súdánu zemřelo pětileté dítě a čtyři lidé byli zraněni. Stroj do země převážel humanitární pomoc.

Letadlo kvůli bouři nezvládlo přistání v Jubě a narazilo do střechy domu, informovala BBC.

Stroj byl po havárii přesměrován do Ugandy. OSN uvedla , že okolnosti nehody se stále vyšetřují.

Nejmladší stát světa Jižní Súdán sužuje od roku 2013 občanská válka. V důsledku nepokojů přišly o život desítky tisíc lidí a více než milion osob byl nucen opustit domovy. Desetitisíce obyvatel trpí hladem.

V souvislosti s ozbrojeným konfliktem v Jižním Súdánu, Ministerstvo zahraničních věcí ČR doporučuje zcela se vyhnout cestám do této země. Ke střetům stále dochází zejména ve státech Jonglei, Unity a Upper Nile, nově i ve státě Western Equatoria, avšak bezpečnostní situace je napjatá a riziko náhlého obnovení bojů hrozí ve všech částech země. Důsledkem špatné bezpečnostní a ekonomické situace dochází k nárůstu násilné kriminality, a to i v hlavním městě Jubě.

Témata:  letecké nehody Jižní Súdán letectví a letadla

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.