reklama
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce popálenou? A kdy se vrátí do Česka? - anotační obrázek
Popálená Týnuš promluvila: Kterou část těla má nejvíce…

Proti údajné razanci policejního zásahu v Moldavě nad Bodvou se v minulosti ohradily nevládní organizace a před médii i sami Romové. Podle občanských aktivistů do osady přijelo několik desítek příslušníků speciální policejní jednotky a začali provádět domovní prohlídky. Aktivisté zásah označili za nepřiměřený; policisté se k tamním obyvatelům prý chovali agresivně.

Podle listu Denník N k jednomu obviněnému z křivé výpovědi přibyly další tři osoby, které si dnes převzaly příslušné rozhodnutí vyšetřovatele.

Obyvatelé z osady při výslechu pojmenovali policistu, který je bil. Poznali ho také při rekognici. K dispozici mají rovněž lékařské zprávy o zraněních a fotografie, jež pořídili po policejní razii, kterou tehdy obhajoval ministr vnitra Robert Kaliňák. Premiér Robert Fico později zase kritizoval tehdejší ombudsmanku, jež se přidala ke kritikům policejní razie.

"Jedna věc je lhát novinářům do objektivů kamer a druhá věc je, když už jste před orgány činnými v trestním řízení. To byste už měli říkat pravdu," reagoval dnes Kaliňák na obvinění Romů.

Podle dřívějších informací policejní zásah mohl souviset s předchozím konfliktem, kdy obyvatelé osady strážníkům poškodili služební vůz. Policie tuto verzi ovšem popřela a uvedla, že akce zaměřená na pátrání po hledaných osobách byla předem plánovaná.

1 komentář (Poslední 06.09. 19:01) Napište svůj názor

reklama