reklama

Na webu to dnes oznámili sami organizátoři projektu nazvaného Mírotvůrce. Ve zveřejněném prohlášení se uvádí, že centrum Mírotvůrce se rozhodlo svou internetovou stránku uzavřít v důsledku negativní reakce, kterou vyvolalo zveřejnění seznamu žurnalistů "akreditovaných teroristickou organizací 'DLR' (Doněcká lidová republika)".

Mírotvůrce na webu vyvěsil soupis novinářů, kteří se v separatistických oblastech akreditovali, i s jejich osobními údaji, včetně telefonních čísel a emailových adres. Na tomto seznamu je celkem 4068 žurnalistů. Mimo jiné jsou mezi nimi zpravodajové řady ruských médií, agentur Reuters a AFP, stanice BBC, televizí ARD a ZDF a rovněž České televize, Českého rozhlasu a časopisu Respekt.

Server tvrdil, že pátrá po činech ohrožujících ukrajinskou národní bezpečnost i bezpečnost celého světa. Zveřejnění seznamu označil za nezbytné, "neboť vycházíme ze skutečnosti, že tito novináři spolupracují s bojovníky teroristické organizace, a to je důležitá informace, kterou my, občané Ukrajiny, musíme znát".

reklama