Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V Afghánistánu zabil sebevražedný atentátník tři policisty

Afghanistán
Afghanistán
Foto: Pixabay

Kábul - Tři policisté dnes zahynuli a dalších 12 lidí bylo zraněno při sebevražedném útoku v jihoafghánské provincii Hílmand.

S odvoláním na místní úřady o tom informují zahraniční agentury. K atentátu se přihlásila radikální islamistická organizace Taliban.

Atentátník najel autem naloženým výbušninami do davu lidí před výcvikovým střediskem afghánské policie nedaleko provinční metropole Laškargáh. Mezi zraněnými jsou údajně i dvě děti.

Podle mluvčího Talibanu při útoku zahynuly desítky policistů. Taliban ale údaje o počtu obětí útoků často nadsazuje.

Témata:  Afghanistán sebevražedný atentát

Související

Aktuálně se děje

28. března 2026 21:46

28. března 2026 12:00

Lenny přiznala, že je zasnoubená. Prozradila podrobnosti o svatbě

Spekulace, které v českém showbyznysu kolovaly delší dobu, jsou u konce. Zpěvačka Lenny Filipová oficiálně potvrdila, že ji její dlouholetý partner, rapper Otakar Petřina známý jako Marpo, požádal o ruku. Dvaatřicetiletá umělkyně své nové životní stadium shrnula s úsměvem a slovy, že je v současné době „opravdu velmi zadaná“.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy