Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Venezuelská vláda a opozice zkouší obnovit rozhovory, scházejí se v Dominikánské republice

Venezuela, ilustrační foto
Venezuela, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Santo Domingo - V metropoli Dominikánské republiky od středy probíhají rozhovory mezi zástupci venezuelské vlády a opozice. Venezuela je již čtvrtým rokem v ekonomické recesi, zemi trápí závratná inflace, nedostatek základních potravin, léků a rostoucí kriminalita.

Delegace přijal prezident Dominikánské republiky Danilo Medina. Neupřesnil ale, zda se s oběma stranami sešel najednou či odděleně. Dodal však, že schůzky budou dnes pokračovat a že vidí velkou ochotu k vyjednávání.

Loni zkrachoval předchozí dialog zprostředkovaný Vatikánem, neboť opozice vinila vládu, že se snaží jen získat čas a neplní sliby, které údajně během rozhovorů učinila.

Pravomoci parlamentu ovládaného opozicí si nedávno přivlastnilo kontroverzní Ústavodárné shromáždění, které je nakloněné autoritářskému prezidentovi Nicolási Madurovi. Tento sbor neuznává řada zemí včetně USA a EU.

Americký prezident Donald Trump na konci srpna uvalil na Venezuelu hospodářské sankce, jejichž cílem je mimo jiné znemožnit zemi přístup na finanční trhy v USA.

Témata:  Venezuela Nicolas Maduro Dominikánská republika

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:09

Další hvězda v nemocnici. Tereza Ramba posílá fanouškům dobrou zprávu

Na seznam hvězd českého šoubyznysu, které v poslední době skončily v péči lékařů, přibyla Tereza Ramba. Fanouškům sice neozřejmila, co přesně jí je, vážné zdravotní problémy ale přiznala. Podle svých slov je naštěstí z nejhoršího venku.

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.