reklama

Londýnským metrem otřásla exploze (00:00) | zdroj: YouTube

Lidé na sociálních médiích píší o výbuchu v jednom z vagónů vlaku. Server Telegraph to potvrzuje fotkami nalezené nákupní tašky z Lidlu s bílou plastovou nádobou, která zřejmě způsobila explozi. Podle aktuálních zpráv se jednalo o menší výbuch. Policie jej už označila za teroristický akt. 

Svědek popsal, že viděl kovové dráty, které vedly z tašky ven. Jiný tvrdí, že se zablesklo a následoval výbuch, vagónem dokonce proletěla ohnivá koule, která vyděsila cestují. Okamžitě nastala panika a všichni se snažili dostat z metra ven. Několik cestujících utrpělo zranění včetně lehčích popálenin převážně v obličeji, někteří silně krvácí. Podle The Sun bylo zraněno asi 20 osob.

Mluvčí záchranné služby Natasha Willsová oznámila, že po 8:20 dostali hlášení o incidentu v londýnském metru. "Ihned jsme poslali několik sanitek i jednotlivé záchranáře v autech. Podle naších informací mají lidé popáleniny a řezné rány." Na místě je i tým pyrotechniků a protiteroristická jednotka.

Jedna z cestujících na twitteru napsala: "Právě jsem běžela jak o život ze stanice Parsons Gree. Je tady chaos, hodně zraněných, nevím proč. Ostatní zmiňují výbuch nebo požár."

Telegraph oznámil, že policie bude vyšetřovat případ jako možný teroristický čin. "Vyšetřování bude pracovat i s touto variantou, ale ještě je brzo na závěry," řekl policista zasahující na místě. Podle reportéra z EXPRESS policie právě oznámila nález a zneškodnění druhé zřejmě podomácku vyrobené bomby v té samé stanici.

Parsons Gree je převážně bohatá a zabydlená čtvrť preferovaná mladými rodinami s dětmi. Výbuch nastal ve stanici, kde jezdí metro nad zemí.

reklama