Svět

Němci mají Merkelové plné zuby? Popularita kancléřky dál klesá

Aktualizovali jsme 15.11.2017, 22:04, 15.11. 08:38

Berlín - Podpora německé kancléřky Angely Merkelové a její konzervativní strany padá. Odhalily to výsledky ankety deníku Bild.

Erdogan slíbil vojenskou i stavební pomoc Kataru

15.11. 22:02

Dauhá – Ankara bude dál poskytovat Kataru vojenskou pomoc. Turecký soukromý sektor je připraven podpořit výstavbu pro fotbalový šampionát, který Katar pořádá v roce 2022. 

Policie v Bulharsku rozprášila gang pašeráků migrantů

15.11. 20:58

Sofia - Zločineckou organizaci pašující migranty do západní Evropy zlikvidovaly bulharské úřady. Migranti museli pašerákům za tento převoz platit mezi 4000 až 6000 eur (102.000 až 154.000 korun).

reklama

Čin českých turistů naštval Kazachy, na sociálních sítích se strhla vlna kritiky

15.11. 20:53

Astana – O velký rozruch se postarala skupina Čechů, kteří se v kazašské metropoli Astaně převlékli do plaveckého úboru fiktivního reportéra Borata. Jejich happening vyvolal značný ohlas na kazašských i ruských sociálních sítích.

Migrantů do Evropy přichází méně, problémem jsou pomalé návraty neúspěšných žadatelů

15.11. 20:38

Brusel - Evropský komisař pro vnitro Dimitris Avramopulos dnes informoval, že krizový režim v souvislosti s migrační krizí v Evropské unii postupně končí. Počty nelegálních přechodů na hlavních migračních trasách do EU podle Evropské komise v roce 2017 klesly o 63 procent. Přesto to ale prý…

Kvůli rezistenci na antibiotika zemře v zemích EU ročně 25.000 lidí

15.11. 20:22

Praha – Ročně jen v zemích Evropské unie na následky infekce způsobené bakteriemi odolnými vůči antibiotikům zemře 25 tisíc lidí. Antibiotika, která byla dříve na konkrétní bakteriální infekce účinná, jsou dnes účinná méně nebo vůbec. Bakterie se proti nim staly odolnými. Lékaři jsou proto nuceni…

EK zatím kvůli uprchlickým kvótám Česko k soudu neposlala

15.11. 20:19

Brusel - Kvůli českému odmítání přebírat žadatele o azyl z Itálie a Řecka podle jednorázového systému kvót se zatím Evropská komise na soud Evropské unie neobrátila. Program, předpokládající původně přerozdělení až 120.000 osob, skončil po dvou letech letos v září. 

Po třech dnech od zemětřesení v Íránu vyprostili záchranáři z trosek živé batole

15.11. 19:44

Teherán – Tři dny po ničivém zemětřesení na severozápadě Íránu vyprostili záchranáři z trosek živé dítě. Nynější otřesy zasáhly hraniční oblast Íránu a Iráku v neděli a vyžádaly si podle poslední bilance 530 mrtvých a kolem 8000 zraněných.

Neznámý útočník v Pákistánu zastřelil 15 lidí, zřejmě šlo o migranty mířící do Evropy

15.11. 19:21

Islámábád - Neznámý střelec na jihozápadě Pákistánu poblíž hranic s Íránem zabil 15 osob. Zřejmě šlo o běžence, kteří se chtělo dostat na západ.

Bouře a záplavy bičují Atény, zemřelo už devět lidí

15.11. 16:55

Atény - V oblasti západně od řecké metropole v důsledku lokálních záplav zahynulo nejméně devět lidí. Dest osob je zraněno. Meteorologové varují, že i v příštích dnech se v regionu čekají prudké lijáky.

Obětem zemětřesení v Íránu chce pomoc i olympionik, vzpěrač prodá zlatou medaili

15.11. 16:51

Teherán - Íránský vzpěrač Kianúš Rostamí (26) prodá svou zlatou medaili z olympijských her v Riu de Janeiro. Výtěžek věnuje na pomoc obětem nedělního zemětřesení na pomezí Iráku a Íránu, při kterém zahynulo přes 500 lidí.

Krize se zhoršuje: Venezuelané umírají kvůli nedostatku léků

15.11. 16:40

Caracas - Na nedostatek léků ve Venezuele, která se potýká s hlubokou ekonomickou krizí, upozorňují humanitární organizace už několik let. Vláda tamního autoritářského prezidenta Nicoláse Madura ale blokuje zahraniční humanitární pomoc.

EK si stěžuje na Varšavu, polští ministři prý nemají zájem o osobní jednání

15.11. 16:36

Štrasburk - Místopředseda Evropské komise (EK) Frans Timmermans si dnes postěžoval na dialog s Varšavou. Podle něj EK od července několikrát vyzvala polské ministry k osobnímu jednání o stavu právního státu v Polsku, ale bez úspěchu.

Europarlament má nové místopředsedy. Vedle Teličky usedne i romská poslankyně

15.11. 16:05

Štrasburk - Evropský parlament (EP) si dnes zvolil dva nové místopředsedy. Jedním z nich je Lívia Járókaová z maďarské vládní strany Fidesz. Je první osobou romského původu, která v EP získala takto významnou funkci. Druhým novým místopředsedou se stal Ital Fabio Massimo Castaldo.

Papež pěl chválu na ČR. Praha je nejkrásnější město Evropy, řekl delegaci

15.11. 15:28

Vatikán - Papež František se dnes ve Vatikánu setkal s českou delegací, v níž byli mimo jiné primátorka Prahy Adriana Krnáčová, kardinál Dominik Duka či skupina studentů Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži.

Američan se domníval, že dokáže vyřešit krizi v KLDR. Radši ho deportují

15.11. 15:26

Soul - Jižní Korea hodlá deportovat amerického občana (59) zadrženého při pokusu přejít hranici do Severní Koreje. Muž z Louisiany byl zatčen jižně od demilitarizovaného pásma a vyšetřovatelům řekl, že chtěl přispět k vyřešení napětí na Korejském poloostrově.

Už i USA ovlivňují volby v cizích zemích? Diplomat v Budapešti musel na kobereček

15.11. 15:24

Budapešť - Maďarské ministerstvo zahraničí si dnes předvolalo amerického vyslance v Budapešti Davida Kostelancika v souvislosti s plánem USA podporovat média na maďarském venkově.

Harírí se stále nevrátil. Saúdové zadržují, myslí si libanonský prezident

15.11. 14:27

Bejrút - Libanonský prezident Michel Aún tvrdí, že Saúdská Arábie zadržuje libanonského premiéra Saada Harírího. Jinak totiž jeho pokračující nepřítomnost odůvodnit nelze. Harírí by se měl podle hlavy státu co nejdříve vrátit do Bejrútu, aby mohla vláda opět normálně fungovat.

Američtí vědci provedli první pokus o cílenou změnu DNA v těle

15.11. 14:11

Oakland - Vědci ve Spojených státech se vůbec poprvé přímo v lidském těle pokusili upravit gen, aby trvale změnili vybranou část DNA pacienta. Doposud odborníci upravovali DNA na buněčné úrovni v laboratořích a následně změněné buňky vraceli do těla pacientů.

Anonymous vyzývají k revoluci v Itálii. Hackeři prý ukradli dokumenty italské vlády a armády

15.11. 14:10

Řím - Skupina Anonymous oznámila, že má v držení stovky dokumentů s osobními údaji italských činitelů. Policie v úterý uvedla, že hackerský útok zaregistrovala v sobotu. Je potvrzeno vniknutí do e-mailu příslušníka policie a zaměstnance ministerstva obrany.

Některé scény ze zacházení s Rohingy jsou "strašné", USA ale zatím sankce proti Barmě nezavedou

15.11. 13:59

Neipyijto - Do Barmy dnes přicestoval americký ministr zahraničí Rex Tillerson. Řekl, že Spojené státy zatím nejsou pro zavedení ekonomických sankcí proti Barmě za její konflikt s menšinovými Rohingy.

Izraelští vojáci zbourali dům rodiny atentátníka

15.11. 13:16

Jeruzalém - Izraelská armáda dnes na Západním břehu Jordánu zbourala dům rodiny atentátníka, který v září zastřelil tři příslušníky bezpečnostních složek.

Právníci z Katalánska si stěžují u soudu na rozpuštění parlamentu

15.11. 12:31

Barcelona - Dvě sdružení katalánských právníků podala ke španělskému nejvyššímu soudu stížnost kvůli omezení autonomie Katalánska. Premiér Mariano Rajoy prý porušil základní právo na účast občanů na veřejném životě prostřednictvím jejich parlamentních zástupců. To zaručuje článek 23.1. španělské…

Rusko i USA mají za sebou masivní nukleární testy. Nikoho to ale nezajímá

15.11. 12:20

Moskva/Washington - Spojené státy americké i Ruská federace uskutečnily koncem října obrovské nukleární manévry, o kterých však nikdo nemluví. Přitom jakékoliv zprávy ze Severní Koreje ohledně jaderného programu si okamžitě vyslouží titulky na předních stránkách deníků.

reklama
reklama
reklama
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací