Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na útoku v londýnském metru se mohlo podílet více lidí, myslí si policie

Londýn
Londýn
Foto: Pixabay

Londýn - Do pátečního útoku v londýnském metru mohlo být zapojeno více osob. Podle médií to dnes večer řekl představitel protiteroristického útvaru policie Neil Basu.

Útok, ke kterému se přihlásil Islámský stát, byl spáchán v pátek ráno ve vlaku metra ve stanici Parsons Green, kde částečně explodovala podomácku vyrobená nálož a zranila 29 lidí. "Pokračujeme v několika vyšetřovacích verzích, a to velkým tempem," prohlásil Basu. "Naší prioritou je... identifikovat a lokalizovat jiné možné podezřelé osoby," dodal.

Policie dnes v Doveru zadržela osmnáctiletého mladíka, který je v případu osobou podezřelou z teroristického činu. Basu k tomu řekl, mladík byl zadržen ráno v části přístavu, ze které se odplouvá. Dodal, že při zásahu byl přístav částečně evakuován a že policisté při prohledávání prostoru našli blíže neurčené věci.

V rámci opatření souvisejících s nejvyšším stupněm ohrožení terorismem požádala policie o pomoc při zajišťování bezpečnosti nejen v hlavním městě armádu. Po celé zemi má být za tímto účelem rozmístěno asi 1000 vojáků.

Témata:  výbuch v londýnském metru Velká Británie Londýn terorismus

Související

Aktuálně se děje

27. února 2026 5:00

Počasí o víkendu: Poslední únorové dny ve znamení jara

Poslední únorový víkend přinese do České republiky velmi proměnlivé počasí, které bude zpočátku připomínat spíše jaro. V sobotu se očekává převážně polojasná až jasná obloha. První ranní hodiny však mohou řidičům i chodcům zkomplikovat místní mlhy nebo nízká oblačnost, které mohou být vlivem nízkých teplot i mrznoucí.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy