Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Izraelci sestřelili u hranic se Sýrií dron, zřejmě patřil palestinskému Hizballáhu

Izrael, ilustrační foto
Izrael, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Jeruzalém - Izrael sestřelil u hranic se Sýrii bezpilotní letoun, který narušil jeho letecký prostor. Dron íránské výroby vzlétl z letiště v syrském Damašku a vyslalo ho na průzkum libanonské hnutí Hizballáh, které bojuje v syrské občanské válce po boku tamní vlády.

Dron sestřelila izraelská armáda na severu země u hranic v oblasti Golanských výšin. Incident se stal dnes a armáda při tom použila obranný raketový systém Patriot.

Podle izraelského deníku Haarec armáda po incidentu zvýšila stupeň ohrožení u izraelsko-syrské hranice. Podle svědků citovaných deníkem se v oblasti začalo pohybovat více armádních letadel.

Izrael a Sýrie jsou oficiálně ve válečném stavu od roku 1967, kdy Izrael během takzvané šestidenní války obsadil část Golanských výšin, které patřily Sýrii. Linie příměří na Golanech byla považována za poměrně klidnou až do vypuknutí občanské války v Sýrii v roce 2011.

Izrael se snaží do syrského konfliktu příliš nezasahovat. Nicméně několikrát ostřeloval cíle v Sýrii.

Témata:  Izrael Hizballáh Sýrie

Související

Aktuálně se děje

21. listopadu 2024 13:43

Patří StarDance na ČT? Ředitel televize prozradil, jak to cítí

StarDance pozítří opět pokračuje a poběží ještě několik sobot, než poznáme vítěze této řady. Měla by být tou vůbec poslední? I takové názory někdy zaznívají. Česká televize je ale bytostně přesvědčena, že taková show do vysílání patří. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.