reklama
Britský princ George slaví své páté narozeniny - anotační obrázek
Britský princ George slaví své páté narozeniny

"Podle našich poznatků vznikají v poslední době na Balkáně nové převáděčské trasy poté, co Maďarsko a Makedonie výrazně zpřísnily ochranu vnějších hranic EU," řekl rakouský ministr.

"Pozorujeme, že mnoho uprchlíků, kteří dnes přicházejí například z Řecka a Srbska, se pokouší přesouvat po slovenské trase dále na sever. Volí cestu přes Rumunsko nebo Bulharsko," popsal situaci Doskozil.

Balkánská trasa jako taková je podle něj nadále prostupná a oblíbená. Letos se do Rakouska dostalo zhruba 8000 ze zhruba 12.000 žadatelů o azyl právě přes Balkán.

Doskozil v rozhovoru pro německý deník Die Welt vyjádřil naději, že i země jako Polsko a Maďarsko budou uprchlíky přebírat.  Jako jedno z nutných opatření Doskozil jmenoval zřizování center pro přijímání uprchlíků v Africe (hotspotů), v nichž by se rozhodovalo o migrantech, kteří by mířili do EU. Podle Doskozila však nyní nelze tato centra budovat v Libyi, jak se zvažovalo, kvůli tamní nestabilní situaci. "Ale Mali nebo Niger by byly vhodnými místy," domnívá se Doskozil.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama