Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německý soud poslal za mříže uprchlíka, který se podílel na únosu pracovníka OSN v Sýrii

Německá vlajka
Německá vlajka
Foto: Pixabay

Stuttgart – Tři a půl roku si má odsedět syrský uprchlík za účast na únosu kanadského pracovníka OSN v Sýrii v roce 2013. Rozhodl o tom soud ve Stuttgartu na jihozápadě Německa. Prokuratura pro souzeného žádala sedmileté odnětí svobody. Obhajoba se na druhé straně zasazovala o dvouletý podmíněný trest.

Informovala o tom agentura DPA. Vrchní zemský soud Bádenska-Württemberska shledal 26letého muže vinným z únosu člověka ze zištného motivu, ze závažného omezování osobní svobody a rovněž z válečného zločinu spáchaného proti humanitárním operacím.

Pracovníka OSN zadržovali únosci osm měsíců nedaleko Damašku pravděpodobně teroristé, kteří měli blízko k islámským radikálům bývalé skupiny An-Nusra.

Syřan během 11 měsíců trvajícího procesu přiznal, že byl s uneseným cizincem v jednom domě po celou dobu jeho zadržování. Tvrdil však, že mu nebylo známo to, že jde o pracovníka OSN, že za něj má být získáno výkupné ve výši několika milionů dolarů ani že má být přinucen k přestoupení na muslimskou víru. Soud tomuto tvrzení neuvěřil.

Témata:  Německo Sýrie OSN (Organizace spojených národů)

Související

Aktuálně se děje

7:44

Helena Vondráčková oznámila dobrou i špatnou zprávu. Starou Jessie střídá nová

Helena Vondráčková prozradila, že se musela v nedávné době vypořádat se ztrátou člena domácnosti. Legendární popové zpěvačce a jejímu manželovi už dělá radost nový kamarád. Odhalila to na sociální síti. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Donald Trump a Cyril Ramaphosa

Trump v Oválné pracovně šokoval prezidenta JAR. Pustil mu video s vymyšleným obviněním z genocidy

Prezident Spojených států Donald Trump během dnešního jednání v Bílém domě šokoval svého hosta, jihoafrického prezidenta Cyrila Ramaphosu, když jej nečekaně konfrontoval s opakovanými a nepodloženými tvrzeními o údajné „genocidě bělochů“ v Jižní Africe. Setkání, které mělo být zaměřeno na obchod a nerostné suroviny, se rychle změnilo v dramatickou výměnu názorů na jeden z nejcitlivějších problémů jihoafrické společnosti.