reklama
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije! - anotační obrázek
Nové informace o Clooneyho nehodě! Má štěstí, že žije!

Itálie tvrdí, že činnost neziskovek zhoršuje situaci s uprchlickou krizí. Prý jejich přítomnost nabádá migranty k nebezpečné cestě přes moře a napomáhají tak pašerákům. Lodě s běženci často ztroskotají na moři a organizace pak vyzvedávají lidi přímo z vody.

Loď Iuventa byla zadržena na základě svědectví dvou italských strážníků, kteří během služby zpozorovali, jak posádka organizace přímo mluví s pašeráky a domlouvají se na detailech vyzvednutí uprchlíků na moři. Svá tvrzení podpořili i pořízenými fotografiemi.

Mluvčí organizace Philipp Kuelker tvrdí, že to vše bylo sehrané a posádka domlouvala detaily ohledně bezpečného návratu k libyjskému pobřeží, protože loď, na které cestovali migranti, byla v příliš špatném stavu. Strážníci podle nich mají úzké vazby s pravicovými politiky a celý proces je vykonstruovaný. "Žádáme navrácení lodi a stažení všech obvinění na členy posádky," stojí ve vyjádření organizace.

Humanitární organizace Jugend Rettet byla založena v roce 2015 a během posledního roku údajně pomohla zachránit život více než 14 000 uprchlíkům, kteří ztroskotali na moři.

0 komentářů Napište svůj názor

reklama