Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Povodně dál devastují Vietnam, dítě se povozilo na obří krajtě +VIDEO

Povodně, ilustrační foto
Povodně, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Hanoj - Severní a střední Vietnam nadále sužují záplavy a sesuvy půdy. Počet obětí se už vyšplhal na 68. Úřady pohřešují 34 osob. Povodně devastují rýžová pole.

V nejhůře postižené provincii Hoa Binh, která hlásí 20 mrtvých, záchranáři stále pátrají po osmi osobách, jež se pohřešují po sesuvu bahna.

V severní provincii Ninh Binh dostalo 200.000 lidí příkaz k evakuaci. Téměř 320 domů se podle úřadu zřítilo a téměř 34.000 dalších objektů bylo poškozeno nebo zatopeno.

V šesti centrálních a severních provinciích země bylo poničeno přes 22.000 hektarů rýžových polí, velká voda usmrtila či odnesla na 230.000 zvířat.

Témata:  Vietnam povodně hadi

Související

Aktuálně se děje

6. července 2026 17:56

Dáda Patrasová bude doma. Proč se letos se Slováčkem nepodívá k moři?

Dagmar Patrasová se v minulosti na letní zájezdy k moři vždy těšila a s manželem Felixem Slováčkem často mířila do Řecka, Tunisu nebo Itálie. Z těchto pobytů zpěvačka ráda sdílela snímky v plavkách, na kterých pózovala u bazénu a sklízela chválu za skvělý vzhled. V Itálii se navíc v minulosti seznámila se svým tehdejším italským přítelem Vitem, který v navštěvovaném letovisku vlastnil hotel.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy