hadi

Krajta, autor: Tigerpython

Rozvášnění hadi prolomili strop domu, patrně soupeřili o samičku

Svět

Velký šok zažil po návratu domů muž v australském Queenslandu. Dva vypasení hadi, kteří patrně soupeřili o samičku, mu totiž prolomili strop. Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Společně samečci vážili úctyhodných 22 kilogramů. Informoval o tom dnes zpravodajský BBC.

Krajta, autor: Tigerpython

Rodina s malým dítětem zažila šok. Do bytu v Brně jim vlezla krajta

Domov

Do bytu rodiny s malým dítětem v Brně-Řečkovicích vlezla v noci na dnešek metrová krajta královská, odchytili ji strážníci. Škrtič se dovnitř dostal patrně dveřmi do zahrady, zatím ale není jasné, odkud se vzal. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Mamba zelená

Domov

Potvrzeno: Žena v Praze-Hlubočepích zemřela na uštknutí mambou

Příčinou říjnového úmrtí třicetileté ženy v pražských Hlubočepích bylo uštknutí mambou zelenou. Pitva zjistila, že žena zemřela po působení neurotoxinu hadího jedu. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle prvních informací Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze úmrtí s uštknutím nesouviselo, žena měla jiné zdravotní komplikace, uvedl tehdy její mluvčí Filip Brož.

Mamba zelená

Nejasnosti kolem uprchlé mamby, zřejmě nebyla z odchovu

Domov

Mamba zelená, která v úterý unikla z domu v pražských Hlubočepích, zřejmě nebyla z odchovu, ale z odchytu v přírodě. Myslí si to herpetolog Tomáš Bublík, u kterého smrtelně jedovatý had po jeho pátečním chycení zůstal. Podle něj mamba není v úplně dobrém stavu, ale je možné, že přežije. "Je to na dobré cestě," řekl dnes ČTK Bublík.

Mamba zelená

V pražských Hlubočepích našli jedovatou mambu

Domov

Smrtelně jedovatá mamba zelená, která v úterý unikla v domě v pražských Hlubočepích, byla odchycena. Ze stromu nedaleko od domu ji sundal pracovník pražské zoologické zahrady. Na twitteru to uvedl ředitel zoo Miroslav Bobek. Informaci potvrdila na twitteru i pražská policie.

Mamba zelená

Mamba zelená je stále na svobodě. Stav uštknuté ženy je vážný

Domov

Mambu zelenou se zatím najít nepodařilo, policie spolu se specialisty na odchyt hadů ji od úterního večera hledá v pražských Hlubočepích v domě v ulici V Bokách I. Na hada nalíčili nástrahy. Aby se had chytil, potřebuje klid, proto budou pasti kontrolovány až o víkendu, řekl dnes ČTK policejní mluvčí Jan Rybanský.

Mamba zelená

Jedovatou mambu stále neodchytili. Uštknutá žena zůstává v umělém spánku

Domov

Třicetiletá pacientka, kterou v pondělí večer v pražských Hlubočepích uštkla mamba zelená, je stále v umělém spánku, její stav zůstává vážný. ČTK to dnes řekl mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Filip Brož. Hada, jehož majitelkou je zřejmě uštknutá žena, se zatím nepodařilo odchytit. Had pravděpodobně zůstal v domě, policie jeho obyvatele evakuovala.

Mamba zelená

V Praze utekla smrtelně jedovatá mamba zelená, majitelka je po uštknutí v umělém spánku

Domov

V pražských Hlubočepích v ulici V Bokách I unikla v úterý večer smrtelně jedovatá mamba zelená. Hada se zatím nepodařilo odchytit, policie nabádá k obezřetnosti, informace o výskytu plaza mají lidé volat na linku 158. Had zřejmě zůstal v domě, policie jeho obyvatele evakuovala. Na webu o tom dnes informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. Mamba v pondělí uštkla třicetiletou ženu, zřejmě její majitelku, po podání antiséra je v umělém spánku. Podle Státní veterinární správy případný chov mamby nebyl schválený.

Zmije

V Česku se vyrojily zmije. Znáte první pomoc při uštknutí?

Domov

Krnov - V nemocnice v Krnově na Bruntálsku letos ošetřovali už tři děti po uštknutí zmijí. Lékaři apelují na rodiče, aby kousnutí hadem nepodceňovali. Nemohou totiž odhadnou reakci dětského organismu na hadí jed, ani dobu nástupu možné reakce.

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy