Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Dívku uštkl v Jenštejně u Prahy had, policie po něm pátrá

Chřestýš
Chřestýš
Foto: Pixabay

Osmiletou dívku kousl v pátek v Jenštejně u Prahy had, podle odborníků mohlo jít o chřestýše, vyloučené nejsou ale ani jiné druhy.

Policie pátrá po majiteli plaza, pokračuje i prohledávání lokality. Děvče by nemělo být v ohrožení života. Případ vyšetřuje policie jako pokus o ublížení na zdraví, je ale možné, že se kvalifikace změní, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policisté od večera prověřují, zda hada nepostrádá někdo z okolí, případně někdo chovatele nezná. "Podle prozatímního šetření nemáme žádnou informaci, že by někdo choval hady," uvedla mluvčí.

Hada pomáhají hledat i místní hasiči, místní lidé by měli být opatrní. 

Podle expertů by při současných teplotách mělo být zvíře prakticky hybernované, mohlo ale zalézt někam do tepla.

Témata:  hadi Středočeský kraj

Související

Aktuálně se děje

28. června 2026 20:11

Ledecký se opřel do Klempíře a Macinky. Přijeli jste se znemožnit, vzkázal

Česko řeší vystoupení motoristických ministrů na festivalu v jihomoravské Strážnici, kde lidé vypískali nejprve Oto Klempíře a následně i Petra Macinku. Neuniklo to ani hudebníkovi Janku Ledeckému. Otec olympijské šampionky věnoval oběma politikům vlastní vzkaz. 

Zdroj: Jiří Hrubý

Další zprávy

Bouřky, ilustrační fotografie

Horké počasí střídají bouřky. Jak během nich efektivně vyvětrat? Má to svá pravidla

S koncem vlny tropických veder, která sevřela celou zemi, přichází dlouho očekávané ochlazení. Studená fronta s sebou však přináší také silné bouřky. Pro většinu domácností, kde teploty v interiérech dosahovaly nesnesitelných hodnot, představuje tento zvrat vítanou příležitost k ochlazení rozpálených zdí a k pořádnému vyvětrání. Aby bylo větrání během bouřek efektivní a zároveň bezpečné, je nutné dodržovat několik základních zásad.