Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Znalec: Je nepravděpodobné, že dívku v Jenštejně kousl had. Případ odložen

Chřestýš
Chřestýš
Foto: Pixabay

Policie odložila lednový případ údajného kousnutí hadem v Jenštejně u Prahy. Podle znalce je nepravděpodobné, že nezletilou dívku kousl had, uvedla dnes v tiskové zprávě policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Za jakých okolností se děvče poranilo, policisté nezjistili. Podle některých médií se mohlo například zranit o drát nebo jiný předmět, který způsobil rány podobné kousnutí.

Případem se zabývali odborníci z odboru kriminalistiky a odvětví mechanoskopie a biologie. "Na základě výsledků všech těchto zkoumání nebyly prokázány stopy biologického materiálu na botě, stejně tak se neprokázalo mechanické poškození boty po hadím kousnutí," popsala mluvčí s tím, že s ohledem na všechny zjištěné skutečnosti a okolnosti případu rozhodli policisté o jeho odložení.

Malou školačku měl podle oznámení had kousnout 1. ledna do nohy na zahradě. Následovalo rozsáhlé pátrání po plazovi a jeho majiteli, někteří odborníci tehdy uvedli, že by mohlo jít o chřestýše.

Témata:  hadi Středočeský kraj

Aktuálně se děje

20. června 2024 19:15

Litva zvyšuje daně. Chce zvýšit výdaje na obranu

Litva se rozhodla pro jindy nepopulární krok, aby mohla více peněz investovat do bezpečnosti. Tamní parlament ve čtvrtek schválil zvýšení daní, jehož cílem je zvýšení výdajů na obranu na tři procenta hrubého domácího produktu již pro příští rok. Informovaly o tom agentury AFP a DPA.

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy