Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Rozvášnění hadi prolomili strop domu, patrně soupeřili o samičku

Krajta, autor: Tigerpython
Krajta, autor: Tigerpython
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Velký šok zažil po návratu domů muž v australském Queenslandu. Dva vypasení hadi, kteří patrně soupeřili o samičku, mu totiž prolomili strop. Jednoho hada našel majitel domu David Tait v ložnici, druhý se mu plazil v obýváku. Společně samečci vážili úctyhodných 22 kilogramů. Informoval o tom dnes zpravodajský BBC.

Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké. Odhadl, že škrtiči soupeřili o samičku. Ta se však zatím nenašla. Jeden ze samečků byl dlouhý 2,8 metru, druhý měřil 2,5 metrů.

A man in Brisbane, Australia, returned home to find two snakes over 8 feet long, had fallen through his kitchen ceiling.https://t.co/YDLFkd9pVS pic.twitter.com/tr2dyWUZZG

— KSL NewsRadio (@kslnewsradio) September 1, 2020

Tait uvedl, že předtím viděl, jak se hadi vystavují slunci na jeho střeše. "Když jsem se vrátil (...) byl na kuchyňském stole velký kus stropu," řekl místnímu deníku The Courier-Mail. Když viděl stav stropu, začal hledat hady. Nakonec je našel a zavolal experta na odchyt. "Rozhodně jsem na ně nechtěl sahat," prohlásil a doplnil, že nepříjemná situace se vyřešila "docela rychle".

"Tato dvojice byla výjimečně velká," prohlásil Brown ze společnosti specializující na odchyt a přemisťování hadů v Brisbane. "Nastává začátek hadí sezóny, dnes začíná období paření a hadi budou aktivnější s nárůstem teplot v přicházejícím létě," řekl BBC.

Pokud lidé narazí na hada, měli by podle Browna klidně stát a umožnit mu se odplazit, jelikož by člověka nevnímal jako hrozba. "Všichni hadi chtějí uniknout jakékoliv hrozbě nebo nebezpečí," vysvětlil.

Témata:  hadi Austrálie zvířata zajímavosti

Aktuálně se děje

23. června 2024 19:37

Jurečka chce zvýšení platů ve veřejném sektoru až o deset procent

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) plánuje na úterní schůzce tripartity navrhnout zvýšení platů ve veřejném sektoru od září pro tzv. první skupinu, do které patří úředníci, pracovníci v kultuře, technici, nepedagogičtí zaměstnanci ve školství a zaměstnanci ve státní službě. Navrhované zvýšení se pohybuje mezi sedmi a deseti procenty. Jurečka to uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce na České televizi.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy