Chytač hadů Steven Brown obě krajty kobercové označil za mimořádně velké. Odhadl, že škrtiči soupeřili o samičku. Ta se však zatím nenašla. Jeden ze samečků byl dlouhý 2,8 metru, druhý měřil 2,5 metrů.

Tait uvedl, že předtím viděl, jak se hadi vystavují slunci na jeho střeše. "Když jsem se vrátil (...) byl na kuchyňském stole velký kus stropu," řekl místnímu deníku The Courier-Mail. Když viděl stav stropu, začal hledat hady. Nakonec je našel a zavolal experta na odchyt. "Rozhodně jsem na ně nechtěl sahat," prohlásil a doplnil, že nepříjemná situace se vyřešila "docela rychle".

"Tato dvojice byla výjimečně velká," prohlásil Brown ze společnosti specializující na odchyt a přemisťování hadů v Brisbane. "Nastává začátek hadí sezóny, dnes začíná období paření a hadi budou aktivnější s nárůstem teplot v přicházejícím létě," řekl BBC.

Pokud lidé narazí na hada, měli by podle Browna klidně stát a umožnit mu se odplazit, jelikož by člověka nevnímal jako hrozba. "Všichni hadi chtějí uniknout jakékoliv hrozbě nebo nebezpečí," vysvětlil.