Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Uprchlá jedovatá kobra se vrátila zpět do svého terária ve švédské zoo

Kobra, ilustrační fotografie
Kobra, ilustrační fotografie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

Jedovatá kobra královská dlouhá 2,2 metru, která utekla ze svého domova ve švédské zoo, se sama vrátila terária. Šťastně tak skončilo více než týden trvající pátrání po smrtelně nebezpečném hadovi, informovala agentura AP.

"Houdini, jak jsme ho pojmenovali, se vrátil," řekl švédské veřejnoprávní televizi SVT generální ředitel akvária Skansen Jonas Wahlström. Had, jehož oficiální jméno je Sir Vass, utekl 22. října přes svítidlo ve stropě svého skleněného výběhu v akváriu, které je součástí zoo v parku Skansen na stockholmském ostrově Djurgaarden.

Po intenzivním pátrání za pomoci rentgenových přístrojů byl "Houdini" začátkem tohoto týdne lokalizován v uzavřeném prostoru poblíž terária v izolaci mezi zdmi. Do stěn, kde se had ukrýval, byly vyvrtány otvory, dnes ráno se ale kobra ztratila z dohledu rentgenových kamer. Ukázalo se, že had se vzdal svého výletu za svobodou a vrátil se zpět do svého terária.

Podle parku by had nepřežil chladné klima, kdyby se dostal ven z budovy.

Kobry královské mohou dorůstat délky až 5,5 metru. Žijí hlavně v Indii, Indonésii a na Filipínách.

Témata:  hadi Švédsko

Aktuálně se děje

23. června 2024 13:38

Volby do Sněmovny by vyhrálo ANO před ODS a Piráty. TOP 09 je mimo Sněmovnu

V červnu by ve sněmovních volbách zvítězilo opoziční hnutí ANO s 32,9 procenta hlasů, ukazuje průzkum agentury STEM zveřejněný CNN Prima News. Na druhém místě by skončila vládní ODS s 14,8 procenta hlasů a třetí by byli vládní Piráti s 8,7 procenta. 

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy