Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Německé město Herne pátrá po jedovaté kobře, policie evakuuje domy

Kobra indická, ilustrační fotografie
Kobra indická, ilustrační fotografie
Foto: Wikipedia **www.wikipedia.org**

V západoněmeckém městě Herne je na útěku jedovatá kobra. Evakuovány byly čtyři domy v ulici, kde byl had chován, a další mají nechat zavřené dveře a okna.

"Je stále na útěku," řekl dnes ráno podle agentury DPA mluvčí policie. Kobra byla naposledy spatřena v neděli ráno na chodbě domu, v němž jsou chováni hadi. Z domu se pravděpodobně odplazila na svobodu.

Úřady posypaly podlahu domu moukou v naději, že had po sobě zanechá stopy. Rovněž nastražily lepivou pásku, která má plaza případně zastavit. "Dosud nevíme, kam se odplazila," připustil dnes policejní mluvčí.

Policie preventivně evakuovala čtyři domy a obyvatele v dosahu 500 metrů nabádá ke zvláštní ostražitosti. Doporučila jim, aby nechávali zavřené dveře a okna. Třicítka evakuovaných obyvatel našla útočiště u přátel a příbuzných i v nouzovém ubytování, které jim poskytlo město.

Témata:  hadi Německo zvířata

Aktuálně se děje

20. června 2024 17:49

Armádní stíhačka v Polsku poškodila několik domů na severu země

Polský stíhací letoun MiG-29 ve čtvrtek během cvičení na severu země poškodil střechy několika domů. Informovala o tom polská armáda. Budovy podle nich zasáhla rázová vlna poté, co stíhačka překročila rychlost zvuku. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy