Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Jedovatý had v Indii uštknul matku, ta pak nakojila dcerku. Smrt čekala obě

Indie, ilustrační foto
Indie, ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - Jediným kousnutím zabil jedovatý had na severu Indie matku a její dítě. Nejprve uštknul spící ženu, která po probuzení nic netušíc nakojila dcerku. Obě zemřely po převozu do nemocnice, oznámila dnes místní policie.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek večer ve státě Uttarpradéš. Pětatřicetiletá matka si nebyla vědoma uštknutí a v noci vstala k tříleté dcerce, aby ji nakojila. Tím se jed dostal i do těla dítěte, sdělil agentuře AFP mluvčí policie Vidžaj Singh.

Když začal být stav matky a dcery alarmující, objevili další členové rodiny v jiné místnosti domu hada. O jaký druh šlo, nezjistili, protože plaz rychle unikl. Oběti byly převezeny do nemocnice, avšak lékaři už jim nebyli s to pomoci, mohli jen konstatovat smrt.

V Indii žije kolem 300 druhů hadů, z nichž je přibližně 60 velmi jedovatých. Experti ve své zprávě z roku 2011 odhadli, že každý rok v této asijské zemi zemře na uštknutí hadem zhruba 46.000 lidí. Přitom na celém světě je těmto tvorům připisováno 100.000 úmrtí ročně, uvedla AFP.

Témata:  Indie hadi

Související

Aktuálně se děje

12:24

Počasí zaúřaduje. K intenzivnímu sněžení se přidá i další jev

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Anders Behring Breivik už nechce sedět ve vězení. Masový vrah chce na svobodu

Norský masový vrah Anders Behring Breivik, který v roce 2011 při bombovém útoku a střelbě zabil 77 lidí, stanul v úterý před soudem, aby podruhé požádal o podmínečné propuštění. Breivik si odpykává trest odnětí svobody na 21 let, což je maximální možný trest v Norsku. Podle norského práva má však po deseti letech vězení nárok na slyšení o podmínečném propuštění.