Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Indický stát Kérala po záplavách trápí problémy s hady. Žena zápasila s třímetrovou krajtou

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: Pixabay

Dillí - Obyvatelé indického státu Kérala čelí po ničivých povodních nové hrozbě, tu představují hadi nebo štíři. Do postižených oblastí bylo už vysláno několik týmů chytačů hadů.

Ničivé záplavy ve státě Kérala si od června vyžádaly 400 mrtvých. Přes milion dalších zůstalo bez střechy nad hlavou a lidé se museli uchýlit do některého z tisíců provizorních táborů. Mezitím se do jejich domovů nastěhovali hadi a štíři.

Na sociálních sítích se například objevilo video, na kterém se žena snaží dostat pomocí násady od koštěte ze své zahrady asi třímetrovou krajtu.

Několik nemocnic na severu a v centrální části státu Kérala již zaznamenalo nárůst počtu pacientů s hadím uštknutím. Jak uvedl místní deník Press Trust of India, obyvatelé by měli po návratu domů svůj příbytek prohledat s pomocí například tyče.

Témata:  hadi povodně v Indii Indie

Související

Aktuálně se děje

17. září 2025 9:47

Pavel Nedvěd má konečně fotku i s Darou Rolins. Spekulace jsou pryč

Pavel Nedvěd a Dara Rolins se během léta stali opakovaně předmětem spekulací, ale tlak přestáli na jedničku. Důkazem je i nová fotografie, kterou zpěvačka zveřejnila poté, co se Nedvěd konečně vyfotil i s ní. 

Zdroj: Ludmila Plachá

Další zprávy

Karel III. a Donald Trump

Experti: Britská královská rodina je pro Trumpa symbolem, po kterém touží od dětství

Při ceremoniálním přivítání Donalda Trumpa na jeho historicky druhé státní návštěvě Velké Británie je jasně vidět, jak moc ho přitahuje královský ceremoniál. Už v dětství, když mu bylo šest let, sledoval s matkou v New Yorku v televizi korunovaci královny Alžběty. Jeho matka, která se narodila ve Skotsku, byla tímto obřadem a vším, co s ním souviselo, doslova uchvácena.