reklama

Z potřebných 90 účastníků se jich zatím přihlásilo jen asi 30, informoval list Basler Zeitung. "Lidé se strachem z hadů mají podobné pocity jako lidé, kteří se bojí pavouků. Snaží se vyhnout jakémukoli kontaktu s tímto zvířetem a co nejrychleji se od něj vzdálit," uvedla Nathalie Schicktanzová z oddělení kognitivních neurověd basilejské univerzity.

Vhodné účastníky výzkumu ve věku 18 až 35 let, kteří dostanou 120 franků (2700 korun), se ale už několik měsíců nedaří najít a to i přes to, že je univerzita hledá už i pomocí inzerátů v basilejských tramvajích.

Důvodem není skutečnost, že by lidé ve městě u hranic s Francií a Německem byli nějak zvlášť nebojácní. "Strach z hadů je přibližně stejně rozšířený jako strach z pavouků," vysvětlila Schicktanzová. "Problém je spíš to, že tu skoro žádní hadi nejsou, a lidé s nimi tak velmi zřídka přijdou do kontaktu," dodala. Často se proto stává, že se lidé k účasti na studii sice přihlásí, když ale před sebou hada uvidí, zjistí, že z něj vlastně strach vůbec nemají. 

Loading...

0 komentářů Napište svůj názor

reklama