Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

Na Maltě byla zabita investigativní novinářka, někdo jí dal do auta bombu

Noviny, ilutrační foto
Noviny, ilutrační foto
Foto: Pixabay

Valletta - Známou maltskou investigativní novinářku Daphne Caruanovou Galiziovou dnes zabil výbuch bomby nastražené v autě. Galiziová si nedávno stěžovala na to, že jí bylo vyhrožováno smrtí.

Výbušnina explodovala, když třiapadesátiletá žurnalistka a blogerka opouštěla ve svém vozidle své bydliště v obci Bidnija.

Maltský premiér Joseph Muscat označil vraždu za barbarský čin a zároveň za útok proti svobodě vyjadřování, uvedla agentura AP.

„Všichni vědí, že Caruanová Galiziová byla moje ostrá kritička, jak po politické, tak osobní stránce, a stejně kritizovala i ostatní," citovalo premiéra Muscata zpravodajství BBC.

Politik zdůraznil, že pro takový čin nemůže v žádné případě existovat ospravedlnění. „Nepolevím, dokud nebude dosaženo spravedlnosti," dodal.

Témata:  Malta výbuch novináři média

Související

Aktuálně se děje

27. dubna 2026 8:26

Ve vazbě je kvůli útoku v Pardubicích další podezřelá osoba. Zadrželi ji v Bulharsku

Pardubický okresní soud poslal do vazby další osobu, která je podezřelá ze zapojení do březnového teroristického útoku v Pardubicích. Policisté si tuto osobu převzali před víkendem od kolegů z Bulharska. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy