Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu

V mešitě v Kábulu zaútočil sebevražedný atentátník, zemřelo nejméně 30 lidí

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Foto: News.com.au

Kábul - Uvnitř šíitské mešity v afghánském hlavním městě se dnes odpálil sebevražedný atentátník, zahynulo nejméně 30 lidí. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Śíité jsou často terčem ze strany sunnitských radikálů jako jsou Taliban či Islámský stát.

Útok se odehrál v mešitě v západní části Kábulu ve chvíli, kdy se šíitští muslimové shromáždili k pátečním modlitbám.

Afghánská menšinová šíitská populace byla letos terčem četných útoků, při kterých bylo v mešitách a během náboženských ceremonií zabito nejméně 84 lidí a dalších 194 zraněno.

Témata:  Afghanistán teroristické útoky v Afghánistánu

Související

Aktuálně se děje

11. května 2026 15:14

Zatím žije. Laďka Něrgešová si připomněla nejtěžší životní moment

Laďka Něrgešová si připomněla okamžik, který jí před rokem obrátil život vzhůru nohama. Jde pochopitelně o moment, kdy se dozvěděla, jak vážný zdravotní problém má. Moderátorka je proto vděčná, že je nadále mezi námi. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy